MİLLET BİZE GÜVENİYOR

EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİN OLACAK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, ''16 Nisan'da çok önemli bir referanduma gidiyoruz. Millet bize güveniyor. Biz bütün teşkilatlarımızla bu vatan için dertlenmişiz. Bir kişi her hangi bir maddeyi anlamadığı için hayır oyu kullanıyorsa bunda hepimizin vebali olur'' dedi.

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 16 Nisan referandumu çalışmaları kapsamında Yakakent İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katıldı.

MİLLETİN İÇİNDEN GELİYORUZ

Karaaslan, çok yoğun bir tempoda çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, ''Bunu biz vatandaşımızla iletişim kuralım, anlatalım, konuşalım bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonrada hep bir arada hareket edelim diye yapıyoruz. Bu seçimde iki seçeneğimiz var. Hayır diyenler maalesef bugüne kadar olduğu gibi hiç bir öneri, katkı sunmadan olduğu gibi hayır diyorlar. 18 maddelik Anayasa değişikliğinde olduğu MHP ile uzlaşma sağladığımız gibi diğer partiler tarafından hiç bir öneri gelmedi. Biz AK Parti olarak milletin talebinin dışında hiç bir uygulama yapmadık. Biz milletin içinden geliyoruz'' dedi.


EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİN OLACAK

AK Parti'nin tek patron millet olacak şiarıyla yola çıktığını belirten Karaaslan, ''TBMM'nin arka duvarında yazan 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' yazısı bizim için yalnızca bir yazıdan ibaret değil. O bizim siyasete, topluma, Türkiye'ye bakış açımızı temsil ediyor. Egemenlik kayıtsız şartsız milletin olacak. Cumhurbaşkanlığı sisteminin merkezinde millet var. Ortaya çıkacak olası bir sorunda birileri kendine vazife bilemeyecek, darbe yapamayacak. Sorun çıktığında sistem yeniden halka dönecek. Halk hakemlik yapacak'' dedi.


MİLLET MESELEYİ ANLADI

''16 Nisan'da çok önemli bir referanduma gidiyoruz'' diyen Karaaslan, ''Diyorlar ki millet henüz anlamadı. Bu millet bir cep telefonu ekranından 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanının çağrısıyla canından vazgeçti. Bu millet mi anlamadı? Millet çok iyi anladı. Millet bize güveniyor. Biz bütün teşkilatlarımızla bu vatan için dertlenmişiz. Bir kişi her hangi bir maddeyi anlamadığı için hayır oyu kullanıyorsa bunda hepimizin vebali olur. Biz gideceğiz kapı kapı dolaşacağız, göz göze, diz dize oturacağız ve anlatacağız. Hayır oyu verenlerde olacak. Bu siyasetin doğasında var. Ama bilmediği için ve yanlış düşündüğü için hayır oyu kullanmayacak'' diye konuştu.

Karaaslan konuşmasının ardından AK Parti Yakakent İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra ilçe halkına defne ve ceviz fidanı dağıtan Karaaslan son olarak esnaf ziyareti yaparak referandum konusunda istişarelerde bulundu.
MİLLET BİZE GÜVENİYOR