KARAASLAN BARTIN'DA

HAYIRCI ZİHNİYET TÜRKİYE'NİN ÖNÜNDEKİ ENGEL

GENÇLERİN SORUMLULUĞU BÜYÜK

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Türkiye'nin en büyük problemlerinden birinin hayata, geleceğe çok sığ taraftan bakan ana muhalefet partisi olduğunu belirterek, ''Bu hayırcı zihniyet aslında Türkiye'nin gelişimi önündeki en önemli engellerden biri maalesef. Biz MHP ile bu ülkenin geleceğini aydınlık yarınlara ulaşma azmini ve iddiasını destekleyecek bir güçle yola başladık" diye konuştu.

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 16 Nisan'da düzenlenecek referandum çalışmaları kapsamında Bartın'da bir dizi ziyaret ve toplantılar gerçekleştirdi. Karaaslan, Bartın'da SKM açılışını gerçekleştirirken, iş dünyası temsilcileri, parti teşkilatları, kadınlar ve gençlerle ayrı ayrı bir araya geldi. Mardin'in Dargeçit mevkiinde şehit olan Uzman Onbaşı Cem Kanbur'un Muratbey Köyü'ndeki ailesini ziyaret eden Karaaslan, gün sonunda Amasra ilçesini ziyaret etti.
ÖNERİ SUNMADILAR

Çiğdem Karaaslan, katıldığı toplantılarda Başbakan Binali Yıldırım'ın Bartın'a selamını iletti. Karaaslan, Türkiye açısından çok önemli bir seçime gidildiğini belirterek, "AK Parti olarak Türkiye Cumhuriyeti devletinin bir darbe anayasası ile yönetilmeyi hak etmediğini söylüyoruz. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'Biz uzlaşmaya varız' diyerek bize kapıyı açtı. Açılan kapı ile birlikte süreç yeniden başladı. Bana göre Türkiye'nin en büyük problemlerinden birisi hayata, geleceğe çok sığ taraftan bakan bir ana muhalefet partisi. Gönül isterdi ki o da uzlaşmanın bir parçası olsaydı, fikrini söyleseydi. Bir tane öneri sunsaydı ama hep 'Olmaz' ve 'Hayır' dedi. Bu hayırcı zihniyet aslında Türkiye'nin gelişimi önündeki en önemli engellerden biri maalesef. Ben iktidar partisinden biri olarak muhalefetin hayata baktığı o daracık pencereyi Türkiye için çok büyük kayıp olarak görüyorum. Biz MHP ile bu ülkenin geleceğini aydınlık yarınlara ulaşma azmini ve iddiasını destekleyecek bir güçle yola başladık" diye konuştu.

16 NİSAN'DA TARİH YAZILACAK

"16 Nisan günü Türk milleti, 15 Temmuz gecesi gibi tarih yazacak ve o yazılacak tarihin bir parçası olacak kadrolar o gün sandık başında olacak" diyen Karaaslan, "Bu halk oylamasında iki taraf var. Bir taraf sürekli korku üreten, diğer taraf ise umut veren, gerçekten 'Ülkenin geleceği için iyi şeyler yapalım.' diyen. Bu iki anlayış oylanacak. Bunlar bu milleti hiç tanıyamamışlar. Ekmekle yere 'hayır' yazmalarından belli hiç tanıyamadıkları, evlere ayakkabıyla girmelerinden belli. Bu millet, örfünü adetini yaşantısını bilir. Bu milleti tanımak için bu milletin içinden gelmek gerekir. Milletin içinden gelip, aynı zamanda yönetimde de söz sahibi olduğunuzda, işte o zaman tek yürek olursunuz, tek adam olmazsınız" dedi.


"MİLLETİ ANLAMADIKLARI KESİN"

Bu zamana kadar halkla iç içe ve koordinasyon içinde olduklarının altını çizen Karaaslan, "Recep Tayyip Erdoğan gibi halkıyla milletiyle tek yürek olmuş bir lideri tek adamlıkla suçlarsanız buna herkes güler geçer. Eğer bir lider ben geleyim ama seçimle geleyim diye zorluyorsa, ben geleyim, seçimle geleyim ama beni 2 dönemle sınırlayın, 2 dönemden sonrada Cumhurbaşkanlığı yapamayayım diyorsa ve siz hala onu tek adamlıkla itham ediyorsanız kusura bakmayı buna herkes güler. Eğer bir lider benim şu anda yetkim çok fazla, ama millete karşı, yargıya karşı sorumluluğum yok. Beni sınırlandırın. Bana değil, bütün Cumhurbaşkanlarına sınırlama getirin diyorsa kusura bakmayın. Kimse inanmaz boş laflara. Ama bu milleti ne zannettiklerini bilmiyorum. Ama anlamadıkları kesin. Bizim milletimiz konuyu anladı. 18 maddenin hepsini çözdü" diye konuştu.

GENÇLERİN SORUMLULUĞU BÜYÜK

Gençlerin, omuzlarındaki sorumluluğun büyük olduğunu vurgulayan Karaaslan, "Bizim ümmete ve insanlığa karşı artık bazı sorumluluklarımız var. Bize demokrasi, insan hakları, özgürlükler kavramları üzerinden ders verenlerin bugün maskesi düştü. Onların atlarla, köpeklerle nasıl insanların üzerine geldiklerini hepimiz gördük. Bunda sonra artık dünyada kartlar çok açık oynanıyor. Dünyada dengeler değişiyor. O yüzden bizim geçmişini iyi bilen, medeniyetinin bütün değerlerine hakim, ülkesini küresel anlamda söz sahibi yapacak bütün donanımlara sahip bir gençliğe ihtiyacımız var. Bu gençlik şu anda Türkiye'de mevcut." diye konuştu.KARAASLAN BARTIN'DA